OnePlus, Her Zaman Açık Ekran Özelliğinin Tanıtım Videosunu Yayınladı

OnePlus, Her Zaman Açık Ekran Özelliğinin Tanıtım Videosunu Yayınladı

OnePlus CEO’su Pete Lau, OXygenOS 11 ile gelecek olan yeni Her Zaman Açık Ekran özelliğinin ve tasarımının tanıtım videosunu yayınladı. Yayınlanan videoda bu özelliğin arka planına dair bazı bilgiler aktarıldı. OnePlus, ekran kapalıyken ekranı süsleyecek bir dizi görünüm ve öğe sunmak için Parsons Tasarım Okulu ile ortaklık kurdu ve çeşitli AOD tasarımları geliştirdi.

Her Zaman Açık Ekran özelliği ile kullanıcılara sunulacak öne çıkan tasarım “Zaman” olarak isimlendiriliyor. Bu isim sadece sözde kalmıyor gerçekten bir zaman çizelgesi olarak kullanıcıların karşınıza çıkıyor. Gün ilerledikçe saat hareket edecek ve akıllı telefonu her kullandığınızda çeşitli işaretleri ekranda size gösterecektir.

AOD ekranındaki yeni zaman çizelgesi özelliği ile birlikte akşam telefonunuzu gün içerisinde ne sıklıkla ve ne zaman kullandığınıza dair bir rapor görüyor olacaksınız. Bu sayede hem bildirim gibi ikonlar bu ekranda gözükecek hem de gün içerisindeki aktiviteleriniz her zaman açık ekran üzerinden takip edilebilir durumda olacak.

Oxygen OS 11 güncellemesi ile birlikte ara yüzde de çeşitli yenilikler sunulacak. Şirketin CEO’su bu durumu “asimetrik tasarım, düzen ızgarası” olarak tanımlıyor ve dergi benzeri bir tasarım olacağını ifade ediyor. Cihazdaki karanlık mod Hollandalı ara yüz tasarımcısı olan Léandro Tijink’ten ilham alınarak geliştirilecek. Bu sayede düz bir siyah ekrandan ziyade katmanlı bir karanlık tasarım kullanıcılara sunulacak.

İşletim sisteminin yeni sürümü Android 11 tabanlı olarak gelecek. Bununla birlikte OnePlus 6 ve sonraki tüm modeller için sunulacak. Her Zaman Açık Ekran konusunda bütün OnePlus kullanıcıları heyecanlı bir bekleyiş içerisinde gibi duruyor. Ancak OnePlus tarafından bu özelliğin güncellemeyi alan tüm cihazlarda mı mevcut olacağı yoksa sadece yeni modellerde mi sunulacağı konusunda bir açıklama yapılmış değil.

“OnePlus, Her Zaman Açık Ekran Özelliğinin Tanıtım Videosunu Yayınladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir