Lamborghini Urus, Donmuş Göldeki Buz Yarışında Hız Rekorunu Kırdı

Lamborghini Urus, Donmuş Göldeki Buz Yarışında Hız Rekorunu Kırdı

Lamborghini, Urus adlı hızlı SUV’sini donmuş gölde düzenlenen “Hız Günleri” etkinliği için Baykal Gölü’ne gönderdi. Lamborghini’nin hedefi Urus’u 1000 metrelik hız rekorunu kırmak için kullanmak idi. Bununla birlikte süper SUV modeli oldukça başarılı oldu. Lamborghini’nin çok hızlı SUV’si; 1000 metrelik rekoru, durağan bir başlangıçtan itibaren 114 km/s ortalama hıza çıkardı.

Urus’un direksiyonunun arkasında 18 kez Days of Speed ​​Rus rekortmeni Andrey Leontyvev vardı. Rekor kıran çalışması sırasında sürücü 298 km/s hıza ulaştı. Lamborghini, buzun önemli ölçüde ısınmasına rağmen aracın rekoru kırabildiğini söyledi. Uygulama çalışmaları sırasında, SUV 302 km/s’lik daha yüksek bir maksimum hıza ulaşmıştı.

Ayrıca Lamborghini, FIA ve Rusya Otomobil Federasyonu tarafından sunulan resmi verilerin Nisan ayında yayınlanacağını belirtti. Lamborghini’nin Urus modeli, çekişi azaltan kaygan koşullar ve kuvvetli rüzgar rüzgarları dahil olmak üzere yüzeyin yarattığı zorluklara rağmen buz üzerinde olağanüstü performans ve olağanüstü manevra kabiliyeti gösterdi.

Rekor kıran sürüş için kullanılan süper SUV, 650 beygir gücü ve 850 Nm tork üreten 4.0 litrelik çift turbo V-8 motordan güç almaktadır. Urus, 162,7 hp/l’ye sahip olup, bu ona sınıfındaki en yüksek spesifik güç çıkışlarından birini sağlıyor. Aynı zamanda 3,38 kg/hp ile en iyi güç-ağırlık oranını sağlamaktadır.

Urus, 305 km/s azami hız ile hareketsiz halden 3,6 saniyede 100 km/saate ve 12,8 saniyede 200 km/saate hızlanabilir. Bununla birlikte Lamborghini, Urus’u dünyanın herhangi bir yerinde bulunan en hızlı SUV’lardan biri olarak nitelendiriyor. Ayrıca Hız Günleri Festivali, 10 Mart – 13 Mart tarihleri ​​arasında her yıl düzenlenen bir etkinliktir. Buna ek olarak katılımcılar, dünyanın en derin gölü olan Baykal Gölü üzerinde buz üzerinde yarışırlar.

“Lamborghini Urus, Donmuş Göldeki Buz Yarışında Hız Rekorunu Kırdı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir