Kombi Sürekli Kendi Kendine Kapanıyor Sorunun Nedeni ve Çözümleri

Kombi Sürekli Kendi Kendine Kapanıyor Sorunun Nedeni ve Çözümleri

Sistem özellikleri ve çalışma prensibi gereğince kombiniz, sizin belirlediğiniz sıcaklık değerine ulaştığında devreden çıkar. Su sıcaklık seviyeniz bu süreçte cihaz tarafından ölçümlenmeye devam eder. Eğer su sıcaklığı sizin belirlediğiniz seviyenin altına düşerse, otomatik olarak cihazınız yeniden devreye girer ve suyun belirlediğiniz sıcaklığa ulaşmasını sağlar.

Kombinizde bu sürecin yaşanması son derece normaldir. Ancak kombinizde sürekli kendi kendine kapanma ve devreye girmeme sorunu mevcut ise teknik bir sorun var olduğu anlaşılmaktadır. Çekmeköy Beko Servisi merkezimizde bu tip sorunlar için hızlı ve dinamik çözümler oluşturuyoruz.

Kombi Neden Kendi Kendine Kapanıyor?

Kombinin kendi kendine otomatik olarak kapanması durumu, cihazınızın temel çalışma prensibini yerine getirmesine bağlı olarak meydana geliyorsa herhangi bir sorun yok anlamına gelir. Kombiniz belirlediğiniz sıcaklık değerine ulaştığında, otomatik olarak brolürlerdeki gazı ve ateşlemeyi keserek, devreden çıkar. Belirlenen sıcaklık değerinin altına inmesi halinde de devreye girer. Ancak bu devreye girme işlemi siz kombi tuşlarına müdahalede bulunmadıkça gerçekleşmiyorsa kombinizde bir arıza var anlamına gelir.

Kombiniz devreden çıktıktan sonra tekrar siz müdahale edene kadar devreye girmiyorsa kombinizin;

  • Anakart arızası,
  • Devir daim pompası arızası,
  • Sensör arızası,
  • Üç yollu vana arızası,

gibi arızalarının olması muhtemeldir. Bu olasılıklardan hangisinin cihazınızda mevcut olduğunun belirlenmesi ve onarımı için Maltepe Demirdöküm Kombi Servisi merkezi uzmanlarımız tarafından müdahale edilmelidir.

Kombinin Devreye Girmemesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Kombiniz devreden çıktıktan sonra tekrar girme işleminde siz müdahale etmedikçe sıkıntı yaşıyorsa belirli parçalarında arıza olması muhtemeldir. Eğer arızalı olan parça kombinizin devir daim pompası, sensörü veya üç yollu vanası ise Sarıgazi Demirdöküm  Kombi Servisi merkezimiz tarafından yenisiyle değişim işlemi gerçekleştirilir. Değişim işlemlerinde yalnızca orijinal kombi yedek parça ürünlerini kullanarak, olası arıza tekrarı veya performans sorunları yaşamamanızı sağlıyoruz.

Arıza kombideki anakarttan kaynaklanmakta ise öncelikli olarak kart arızasının giderimi için onarım müdahalesinde bulunur. Bu müdahalelerin yetersiz olması veya ideal sonucu sağlamaması durumunda değişim uygulanır. Böylelikle kaliteden ödün vermeden ekonomik bir şekilde kombi arızanızın giderilmesi sağlanarak, uzun ömürlü bir kullanım güvencesi sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.