Kia, Koronavirüs Salgını Nedeniyle Garanti Sürelerini Uzattı!

Kia, Koronavirüs Salgını Nedeniyle Garanti Sürelerini Uzattı!

  • admin
  • 29 Ekim 2020
  • 0 comments

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını birçok sektörü etkilemeye devam ediyor. Bu sektörlerden biri de otomotiv sektörüdür. Başarılı otomobil modelleri sunan Kia, koronavirüs salgını nedeniyle yetkili servislere gidemeyen araç sahipleri için garanti sürelerini uzattı.

Kia tarafından sunulan bu esneklik ile binek araçlarda 5 yıl 150.000 km, ticari açlarda ise 3 yıl 100.000 kilometreye kadar garantisi mevcut olan araçların garantileri salgın sebebiyle uzatıldı. Marka bu konuda açıklama yaptı. 1 Şubat ile 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında garanti süresi sonlanan araçların garanti sürelerinin 30 Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı evde kal çağrısı yaptığı bu dönemde Kia’nın bu hareketi gerçekten önemli. Marka, servislere gelemeyen araçların garanti sürelerini uzatarak evinden çıkamayan araç sahiplerine de önemli bir avantaj sağlamış oldu.

Marka tarafından yapılan açıklamada bazı önemli detaylara da değinildi. Garanti süresi uzatılan araçların, garanti belgesinde belirtilmiş olan onarımın garanti kapsamında gerçekleştirilebilmesi için belgede yer alan şartların geçerliliğinin devam etmesi gerektiği belirtildi.

Ücretsiz olarak onarım hizmetinden faydalanmak isteyen Kia otomobil sahipleri belirli tarihlerde randevu almalılar. Şirketin belirttiğine göre 30 Haziran 2020 tarihine kadar Kia yetkili servislerinden randevu alarak işlemleri gerçekleştirebilecekler.

“Kia, Koronavirüs Salgını Nedeniyle Garanti Sürelerini Uzattı!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.