Buzdolabından Neden Su Gelir? Buzdolabından Su Sızması Arızası Nasıl Giderilir?

Buzdolabından Neden Su Gelir? Buzdolabından Su Sızması Arızası Nasıl Giderilir?

Soğutma sistemleri teknolojileriyle, modern toplum yaşantısında yüksek konfor standartları yakalanabiliyor. Günümüzde her evin en temel gereksinimlerinden birisi haline gelen soğutma sistemlerinin en yaygın kullanılan ürünü buzdolaplarının kullanımında çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Her ne kadar gelişmiş teknolojileri ve üstün dayanıklılığa sahip üretim malzemelerine sahip olsa da Arçelik markalı buzdolaplarının kullanımında da çeşitli arızalarla karşılaşılabiliyor. Buzdolabından su gelmesi gibi çok olağandışı bir arızada dahi AtaşehirBosch Servisi olarak kaliteli çözümleri en ekonomik şekilde sizlere ulaştırıyoruz.

Buzdolabından Neden Su Gelir?

Buzdolabı teknolojisi gereğince içerisindeki tüm ürünleri belirlediğiniz soğukluk derecesinde muhafaza edebilmenizi sağlar. Böylelikle ürünlerin daha uzun süreler ilk günkü tazeliğinde tutulabilmesi mümkün olur. Buzdolabınızın normal çalışması sırasında su sızıntısı gözlemlemeniz ise son derece olağandışı bir durumdur ve cihazınızda teknik bir arızaya işaret eder. Böyle bir durumda Sultanbeyli Bosch Servisi merkezimizin hizmetlerine başvuruda bulunarak, çözüm oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Buzdolaplarında su, soğutma işlevi dolayısıyla doğal olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak sistem işleyişi çerçevesinde buzdolabınızın arka kısmındaki su haznesinde bu suyu biriktirir ve buharlaşmayla güvenle bir şekilde yok eder. Ancak aşırı su oluşumuna neden olan arızalarda buzdolabınızdan su sızıntısı meydana gelir. Böyle bir durumda çözüm için aşırı su oluşumuna neden olan ana sorunun belirlenmesi gerekir.

Buzdolabının Su Sızıntısı Sorunu Nasıl Giderilir?

Buzdolabınızdan su sızıntısı gerçekleşmesi genel olarak kullanıcı hatasına bağlı meydana gelir. Örneğin kış aylarında yaz modunda buzdolabınızı çalıştırırsanız aşırı soğutmadan donma meydana gelir. Bu donmada su tahliye kanallarında tıkanmaya neden olarak, oluşan suyun farklı noktalardan dışarıya taşmasına neden olur. Bunun sonucunda da buzdolabınızdan su sızıntısı yaşanır. Bu durumda çözüm için buzdolabınızı doğru programda çalışmaya ayarlayarak, soruna çözüm oluşturabilirsiniz.

Buzdolabınızın teknik bileşenlerinde meydana gelen arızalarla ilgili olarak herhangi bir onarım müdahalesinde bulunabilmeniz ise maalesef mümkün değildir. Çünkü bu durumda hem teknik uzmanlığa hem de uygun teknik ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Bu noktadaki ihtiyaçlarınız için Koşuyolu Arçelik Servisi merkezimiz ise sizlere 7/24 destek olmaktadır. Hızlı, kaliteli, ekonomik ve garantili buzdolabı servisi ile buzdolabından su sızıntısı arızasından kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir