Kombi Su Basıncı Nasıl Arttırılır? Kombi Basıncı Neden Arttırılır?

Kombi Su Basıncı Nasıl Arttırılır? Kombi Basıncı Neden Arttırılır?

Modern toplum yaşantısında büyük bir rahatlık ve tasarruf getiren kombilerin kullanımının sorunsuz olması açısından mutlaka bilinmesi gereken bazı hususlar bulunur. Kombi kullanımında sık sık Sarıgazi Arçelik Servisi hizmetlerimize başvurmak zorunda kalmamak adına kombinizin kullanım esnasındaki ihtiyaçlarını etkin biçimde karşılamalısınız. Kombinizin kullanımı pek çok değişkeni ortaya çıkartır. Bu değişkenler kimi zaman kombinizde performans sorunlarına, kimi zamanda teknik arızalanmalara yol açar. Kombinizin basınç seviyesini takip etmekte kombi kullanımındaki en önemli sorumluluğunuzdur. Güvenli ve sorunsuz kombi kullanımı için kombinizin su basınç seviyesinin teknik olarak belirtilen 1.5 bar ile 2 bar aralığında kalmasına dikkat etmelisiniz.

Kombi Su Basıncı Neden Arttırılır?

Su tesisatından aldığı suyu ısıtarak, peteklerin ortamı ısıtmasını veya musluklardan sıcak su akmasını sağlayan bir sistem olan kombilerde, basınç seviyesi çok önemlidir. Kombinizin verimli ve sorunsuz çalışması ve güvenlik riskleri oluşturmaması için belirlenmiş ideal basınç seviyesi aralığı bulunur. 1.5 bar ile 2 bar aralığında belirlenen bu ideal basınç seviyesinin dışındaki basınç şiddeti, ciddi risk anlamına gelir. Eğer kombinizin su basınç göstergesinde ibre ideal aralığın alt sınırı olan 1.5bar’ın altına düşmüş ise basınç yükseltme işlemi gerçekleştirilmesi gerekir. Kombinizin basıncını profesyonel Sarıgazi Bosch Servisi hizmetlerini kullanmanıza gerek olmadan kendinizde kolayca yükseltebilirsiniz.

Kombi Basınç Yükseltme Nasıl Yapılır?

Basınç göstergesinin düşmesi, kombinizin sistemindeki su seviyesinde düşüş olduğunu gösterir. Böyle bir durumda sisteme su takviyesi yapmalısınız. Böylelikle kombinizin su basınç seviyesinin ideal aralığa yeniden çıkartılabilmesi mümkün olur. Kombinizde pratik bir şekilde su takviyesi yapabilmenizi sağlayacak bir su giriş vanası bulunur. Cihazın alt kısmında yer alan ve genellikle diğer vanalardan farklı şekilde “mavi” renkte olan vana, su giriş vanasıdır. Bu vanayı açtığınızda kombi sistemine su takviyesi gerçekleştirmeye başlarsınız.

Kombiye su takviyesi yaparken, su giriş vanasını basınç göstergesindeki ibrenin 1.5 bar ile 2 bar aralığına gelmesine kadar açık şekilde beklemelisiniz. İdeal olarak ibrenin 2 bar sınırına yakın bir noktaya kadar gelmesi beklenmelidir. Su takviye süresinin ne kadar olacağı kombinizdeki o anki duruma göre değişkenlik gösterebilir. Basınç seviyesinin ideal noktaya ulaşmasıyla birlikte su takviye/giriş vanasını kapatmalısınız. Eğer kombinizde su basıncının çok sık düştüğünü ve sık sık basınç yükseltmesi yapmak durumunda kalıyorsanız, cihazınızda bir su kaçağı söz konusudur. Kaçağın tespiti ve onarımı için Taşdelen Bosch Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir