Apple, iPhone 12 Modellerinin Kutusuna Kulaklık Koymayabilir!

Apple, iPhone 12 Modellerinin Kutusuna Kulaklık Koymayabilir!

Apple ürünleri ile yaptığı tahminler ile popüler olan Ming-Chi Kuo, yeni raporundan Apple’ın iPhone 12 modellerinin kutusunda kablolu EarPod kulaklıkların yer almayabileceğini belirtti. Kuo, bu kararın nedeninin ise şirketin bu yılın son aylarında AirPods satışlarını artırmak istemesinden kaynaklanıyor. Ayrıca Kuo, şirketin bu ürünü satışlarını daha da artırmak için önemli bir indirim yapacağını da söylüyor.

Kuo, bu durumu göz önünde bulundurarak AirPods için belirlediği satış sayısı tahminini 80 milyon adetten 93 milyon adete çıkarmış durumda. Apple’ın 2. nesil AirPods modelininde fiyat indirimine gitmesi mantıklı ancak iPhone 12 modelleri piyasaya sürüldüğü zaman bu kulaklıklar 18 aylık olmuş olacak.

Apple’ın yaklaşan iPhone modelleri ile beraber standart kablolu kulaklığı kutuya eklememesi şirket için kötü bir karar olabilir. Apple, hayranlarının bu duruma isyan etmesine rağmen ekstra ücrete tabi tutulan bir kulaklığı rahatça alabileceği de aslında ortada. Ancak tüm bunlara rağmen kutuya Çinli üreticiler gibi bir kulaklık koymaması kullanıcılar için talihsizlik olacaktır.

Apple, daha uygun fiyatlı iPhone XR ve iPhone 11 modellerinde 5W’lık şarj cihazı gönderiyor. Hatta bu olayın aynısını amiral gemisi iPhone XS ve XS Max modelleri için de yapıyor. Bu akıllı telefonlar 18W hızlı şarjı desteklese bile şirket oldukça düşük hızda bir şarj aletini kullanıcılara sunuyor.

Durum böyle olunca kullanıcılar daha hızlı şarj edebilmek için Apple’ın daha yüksek hızdaki şarj aletlerini alıyor. Bu kurnazlığı yapan Apple da tabii ki cebine fazladan parayı koymuş oluyor.

Şirketin daha önce bu tarz kısıtlamalar ile daha farklı ürünleri de satarak fazladan para kazandığını pek çok kez gördük. Bundan dolayı kutuya kulaklık koymama durumunun Apple tarafından yapılması çok da imkansız bir şey değildir. Bu sayede şirket iPhone’ların yanında bir de ekstra kulaklık satarak çok daha fazla para kazanmış olacaktır.

“Apple, iPhone 12 Modellerinin Kutusuna Kulaklık Koymayabilir!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir