Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro Kararlı MIUI 12 Güncellemesi Alıyor

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro Kararlı MIUI 12 Güncellemesi Alıyor

Xiaomi, Nisan ayının sonunda özelleştirilmiş arayüzünün yen sürümü MIUI 12’yi tanıttı. Şirket bu yeni güncelleme için daha sonrasında Mayıs ayının ortasında bir küresel etkinlik düzenledi. Xiaomi, birkaç gün önce bu güncellemeyi Mi 9 serisi ve Redmi K20/Mi 9T modellerine küresel kararlı beta sürümü olarak gönderdi. Şimdi de Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro modelleri için önemli bir gelişme oldu.

Xiaomi Başkan Yardımcısı Chang Cheng tarafından yapılan açıklamaya göre, Mi 10 ve Mi 10 Pro modelleri için kararlı MIUI 12 güncellemesi yayınlanmış durumda. Ancak şunu belirtelim bu güncelleme şu anda sadece Çin’deki kullanıcılar için mevcut durumda.

MIUI 12, Xiaomi’nin varlığı için önemli bir sürümdür çünkü bu sürümün yayınlandığı yıl yani 2020 itibariyle MIUI arayüzü 10. yıldönümünü kutluyor. Yeni MIUI 12, özellikler gizlilik konusunda önemli iyileştirmeler sunmaktadır. Yeni arayüz sürümü ile gelen tüm özellikleri daha önceden yazdığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Çin’deki Mi 10 ve Mi 10 Pro kullanıcıları için yayınlanan MIUI 12 kararlı sürüm güncellemesi sadece 820MB boyutundadır. Güncellemenin yapı numarası ise MIUI 12.0.1.0 şeklindedir. Yeni güncelleme ile birlikte Mi 10 ve Mi 10 Pro’ya animasyonlu AOD, Süper Duvar Kağıtları, kısmi ekran görüntüsü, yeni MIUI kamera uygulaması ve çok daha fazla yeni özellik gelmektedir.

Xiaomi, henüz bu güncellemeyi küresel cihazlar için ne zaman yayınlayacağını belirtmese de muhtemelen birkaç hafta içerisinde o cihazlara da güncelleme gönderilecektir. Yeni güncellemelerden haberdar olmak için Uzmanport’u takip etmeye devam edin.

“Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro Kararlı MIUI 12 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir