Sony PlayStation 5 Oyun Konsolunun Son Render Tasarımı İşte Böyle

Sony PlayStation 5 Oyun Konsolunun Son Render Tasarımı İşte Böyle

Sony PlayStation 5 oyun konsolunun yıl sonuna doğru resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Bu süreçte de cihaz hakkında birçok spekülasyon ortalıkta dolaşıyor. Daha önce Sony, oyun konsolunun özelliklerini resmi olarak yayınlamıştı. Ancak cihazın tasarımına dair herhangi bir ipucu karşımıza çıkmadı şimdiye kadar. Bazı raporlar, şirketin Mayıs ayı içinde PS5 hakkında daha fazla bilgiyi bizlerle paylaşacağını iddia ediyor.

Yeni konsolun tanıtılmasını beklerken yeni bir render tasarım görüntüsü ortaya çıktı. Tasarımcı Guiseppe Spinelli, kısa süre önce PlayStation 5’in siyah versiyonunun render tasarımını paylaştı.

Paylaşılan görüntüye baktığımız zaman yedi yıl önce piyasaya sürülen PlayStation 4’ten oldukça farklı bir tasarım görüyoruz. Ancak unutulmamalı ki bu yalnızca bir render görüntüsü yani gerçek cihaz bu tasarımdan tamamen farklı olabilir.

Şimdiye kadar Sony tarafında sadece PS5 geliştirici kitlerinin görüntülerini gördük. Ancak genellikle son kullanıcıyla buluşan normal modellerin tasarımı bu geliştirici kitleri ile alakasız olur.

Sony, PlayStation 5 modelinin binlerce eski oyunla uyumlu olacağını belirtildi. Şirkete göre bu oyunlar daha yüksek kare hızına ve çözünürlüğe sahip olacaklar. Bu sayede bu oyunlar çok daha iyi bir oyun deneyimi yaşatabilecekler.

Sony PlayStation 5, 8 çekirdekli AMD işlemci, 16GB GDDR6 bellek, 825GB SSD ve bir adet 4K UHD Blu-ray sürücü ile birlikte gelecek. Oyun konsolunda kullanılacak SSD, performans konusunda çok büyük bir artı katacak. Sony, yeni PS5’in oyun yükleme hızında çok büyük bir artış olacağına inanıyor. Şirkete göre, oyunlar açılırken neredeyse hiçbir yükleme süresi olmadan tak diye açılacak. Ancak bu yüksek performans artışının fiyat konusuna da yansıması olası.

“Sony PlayStation 5 Oyun Konsolunun Son Render Tasarımı İşte Böyle” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir