Samsung, 26 Milyon Adet Galaxy S21 Serisi Akıllı Telefon Satışı Hedefliyor

Samsung, 26 Milyon Adet Galaxy S21 Serisi Akıllı Telefon Satışı Hedefliyor

Samsung‘un geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü amiral gemisi Galaxy S20 5G modeli, satış açısından beklenenin çok altında kaldı ve sektörde iyi bir performans gösteremedi. Güney Koreli teknoloji devi, birkaç hafta önce bu modelin halefi olan Galaxy S21 5G‘yi piyasaya sürdü. Samsung, bu modelle birlikte toplamda 26 milyon adet Galaxy S21 serisi akıllı telefon satışı hedefliyor.

Geçtiğimiz sene gözü yükseklerde olan şirket, bu seneki Galaxy S21 5G serisinde daha muhafazakar bir tutum sergiliyor. Ortaya çıkan raporlara göre Samsung, yıl boyunca Galaxy S20 5G ile aynı olan yaklaşık 26 milyon adet Galaxy S21 serisini sevk etmeyi planlıyor.

Samsung’un amiral gemisi serisi için belirlediği bu tahminlere dayanarak, şimdiye kadarki en az popüler Galaxy S serisi olabileceği söylenebilir. Şirket, Galaxy S21 için 10 milyon adet satış tahmin etmektedir. Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra’nın her birinin sekiz milyon satışa ulaşması bekleniyor.

Görünüşe göre Güney Koreli şirket, bu yeni amiral gemisi serisinin satışlarını, selefinin piyasadaki performansına dayanarak tahmin ediyor. Galaxy S20 serisi için Samsung, başlangıçta 35 milyon adetlik satış hedeflemişti ancak 26 milyon adet satmayı başardı.

Samsung, Galaxy S21 serisi akıllı telefonlar için tahmini nakliye numaralarını ilk çeyrek sona erdiğinde ayarlayabilir. Bu da şirketin amiral gemisi cihazlarına olan talep söz konusu olduğunda nerede durduğunun daha net bir resmini sunmalıdır. Birkaç analist 30 milyon birimin üzerinde gerçekçi bir hedef ima ederken, şirketin şu anda tahmin edilen 26 milyonluk sevkiyatı geçmesi muhtemel.

“Samsung, 26 Milyon Adet Galaxy S21 Serisi Akıllı Telefon Satışı Hedefliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir