Samsung 108 MP Kameralı Akıllı Telefon Geliştiriyor

Samsung 108 MP Kameralı Akıllı Telefon Geliştiriyor

Samsung şu anda akıllı telefonlar için 108MP görüntü sensörü yapan tek görüntü sensörü satıcısı. Bunu üretiyor olsalar da, kendi akıllı telefonlarında şu anda bu sensörleri kullanmıyorlar. Şimdiye kadar, yalnızca Xiaomi Mi Mix Alpha ve Mi Note 10 / CC9 Pro’da kullanılıyor ve ilk sonuçlar oldukça iyi görünüyor. Samsung Kamera uygulamasının en son sürümünde bulunan koda göre, Samsung’un gelecekteki akıllı telefonlarından birinde 108MP kamera kullanması çok muhtemel.

Galaxy S10 için piyasaya sürülen üçüncü One UI 2.0 beta sürümünden Samsung Camera uygulamasına geçerken, 108MP çıkış çözünürlüğü desteği veren bir kod bulundu. Samsung’un 108MP görüntü sensörünü Galaxy S11’e koyabileceğine dair söylentiler duyduk, ancak kodda bu çıkış çözünürlüğünün özellikle yaklaşan Galaxy S11 için olduğunu doğrulayan hiçbir şey yok. Söyleyebileceğimiz tek şey, Samsung’un gelecekteki Galaxy akıllı telefonlarından en az birinin destekleyeceği. Daha fazla bilgi sızıntısı halinde 2020’nin başlarında bu sensörü hangi telefonun kullanacağını büyük olasılıkla biliyor olacağız.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde Samsung Kamera’nın 12.000×9.000 piksel çözünürlük için destek eklediğini görebiliriz. Bu, 108.000.000 toplam piksel veya 108MP’dir. Mi Mix Alpha veya Mi Note 10 gibi, Samsung da düşük ışıkta çekimleri iyileştirmek için piksel baskısı kullanacaktır.

Bu yeni 108MP akıllı telefon kameraları için çok heyecanlıyız. Xiaomi zaten onunla harikalar yaratıyor ve bizce Samsung kameralarını bir üst seviyeye taşıyacak.

Kaynak: 
https://www.xda-developers.com/samsung-camera-galaxy-phone-108mp-camera/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir