Realme’nin 6000mAh Kapasiteli Bataryası TÜV Rheinland Sertifikası Aldı

Realme’nin 6000mAh Kapasiteli Bataryası TÜV Rheinland Sertifikası Aldı

Geçmişte birçok akıllı telefon modelinde gerçekten oldukça yüksek kapasiteli bataryalar gördük. Ancak bu modellerin çoğu ikinci sınıf akıllı telefon üreticileri tarafından geldi ve beklentileri karşılayamadı. Şimdi ise Realme tarafından 6000mAh kapasiteli batarya göreceğiz. Şirket, bu batarya için TÜV Rheinland sertifikası almış durumda. Yani güvenlik konusunda birinci sınıf bir batarya olduğunu bu sertifika ortaya koymuş oluyor.

Son zamanlarda piyasaya sürülen birçok akıllı telefon artık 5G bağlantı desteğine sahip bir şekilde satışa sunuluyor. Durum böyle olunca 5G destekleyen cihazlar batarya konusunda da diğerlerine göre daha fazla ve daha hızlı şarj tüketiyor. Şirketler de bu durumun önüne geçebilmek için normale göre daha yüksek kapasiteli bataryalar geliştirmek için çalışmalar yürütüyor.

Realme, 6i modeli ile birlikte oldukça büyük bir batarya kapasitesi sunmuştu. Bu kapasite 5.000mAh olarak belirlenmişti. Şirket şimdi de 6.000mAh kapasiteli yeni bataryası için TÜV Rheinland sertifikasını aldı. TÜV’ün veritabanında bu batarya “BLP793” numarası ile listeleniyor ve 6.000mAh kapasiteli olduğu belirtiliyor. Aslında böyle belirtilse de bataryanın net kapasitesi 5.860mAh’dir.

Realme yakın zamanda Narzo 10 ve Narzo 10A isimli akıllı telefon modellerini tanıtacak. Bu bataryanın bu akıllı telefon modellerinde kullanılma ihtimali var. Ancak bu cihazların Realme 6i ve C3 modellerinin yeniden markalanmış hali olacağını bildiğimiz için 5.000mAh kapasiteli bataryalar ile sunulma ihtimalleri çok daha yüksektir.

Peki Bu TÜV Rheinland Sertifikası Nedir?

TÜV Rehinland sertifikaları; ürünlerin, yönetim sistemlerinin ve üretim süreçlerinin personelin güvenlik standardına uygunluğunu tespit etmek için verilir. Bu sertifikayı almak gerçekten kolay değildir.

Sertifikanın verildiği kuruluş Almanya’nın Köln kentindedir. Bunun yanında Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika bölgelerinde de ek ofisleri vardır. TÜV bu alanda markalaşmış ve tanınmış bir isim haline gelmiş durumda. Böylece bu sertifikayı alan ürünlerin birinci sınıf olduklarından emin olabiliyoruz.

“Realme’nin 6000mAh Kapasiteli Bataryası TÜV Rheinland Sertifikası Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir