Realme 8 Pro Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Realme 8 Pro Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Realme, orta sınıf özellikler ile birlikte gelen yeni akıllı telefon modelini tanıttı. Realme 8 Pro ismiyle karşımıza çıkan model, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 720G isimli yonga setinden almaktadır. Bununla birlikte akıllı telefonda 50W hızlı şarj desteğine sahip olan 4.500mAh kapasiteli bir batarya bulunuyor. Aynı zamanda cihazda 108MP dörtlü arka kamera kurulumu ve Super AMOLED ekran yer alıyor.

Realme 8 Pro Teknik Özellikleri

Tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkan Realme 8 Pro modelini bu yazımızda farklı başlıklar altında detaylıca inceleyeceğiz.

Tasarım Özellikleri

Akıllı telefon sol üst köşesinde kamera deliği bulunan bir ekran tasarımıyla karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte bu ekranın üst ve yan çerçeveleri oldukça ince bir görünüme sahiptir. Akıllı telefonun arka bölümüne baktığımızda ise sol üst kısımdaki büyük kamera modülü dikkatimizi çekiyor. Aynı zamanda bu kamera modülü içerisinde dörtlü kamera kurulumu ve LED flaş yer almaktadır.

Cihazın görsellerinden de görebileceğiniz gibi fiziksel parmak izi okuyucu için bir bölüm görünürde mevcut değildir. Bunun yerine akıllı telefona ekran içine gömülü optik parmak izi okuyucu bulunmaktadır. Bağlantı noktası olarak USB Type-C portuna sahip olan cihazda ayrıca 3,5mm kulaklık girişi de yer alıyor. Bununla birlikte Realme, yeni akıllı telefon modelini Infinite Blue, Infinite Black, Punk Black ve Illuminating Yellow olmak üzere dört farklı özel renk seçeneği ile satışa sunmaktadır.

Ekran Özellikleri

Realme 8 Pro modeli, 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde ve 6,4 inç boyutunda bir Super AMOLED ekranla birlikte gelmektedir. Bununla birlikte bu ekran 1000 nite kadar parlaklık sunabiliyor. Aynı zamanda 20:9 en/boy oranında olan bu ekranın inç başına piksel yoğunluğu 411ppi değerindedir. Ayrıca akıllı telefon ekran/gövde oranı yüzde 83,3 seviyesindedir.

Kamera Özellikleri

Akıllı telefonun ekranının sol üst köşesinde bir kamera deliği olduğundan bahsetmiştik. Bununla birlikte bu delik içerisinde 16MP, f/2.5 diyafram açıklığına sahip geniş açılı bir özçekim kamerası sunuluyor. Aynı zamanda HDR desteğine sahip olan bu ön kamera ile birlikte 1080p 30FPS videolar kaydedebiliyorsunuz.

Arka bölümde ise sol üst kısımda büyük bir kamera modülü yer alıyor. Bununla birlikte bu modül içerisinde dörtlü kamera kurulumu ve LED flaş bulunuyor. Ayrıca bu dörtlü kurulum 108MP geniş açılı ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik algılayıcı sensör olarak sunulmaktadır. HDR desteğine sahip olan ana kamera ile birlikte aynı zamanda 4K 30FPS ve 1080p 30/60FPS videolar çekebiliyorsunuz.

Batarya Özellikleri

Realme 8 Pro modelinde 4.500mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Bununla birlikte akıllı telefonu USB Type-C portu üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Aynı zamanda akıllı telefonda 50W hızlı şarj desteği bulunmaktadır. Bu hızlı şarj desteği ile birlikte sadece 47 dakika içerisinde cihazı tamamen şarj edebildiğiniz belirtilmektedir.

Donanım Özellikleri

Akıllı telefon gücünü Qualcomm’un Snapdragon 720G yonga setinden alıyor. Buna ek olarak 6GB ve 8GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği bulunmaktadır. Depolama konusunda ise 128GB dahili depolama alanı ve harici MicroSD kart desteği yer alıyor. Bununla birlikte akıllı telefon, kutusundan Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 arayüzü ön yüklü olarak çıkmaktadır.

İşte Realme 8 Pro Özellikleri:

 • Ekran: 6,4 inç, 1080 x 2400p, Super AMOLED
 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 720G
 • RAM: 6GB / 8GB
 • Depolama: 128GB
 • Ön Kamera: 16MP geniş açılı
 • Arka Kamera: 108MP geniş açılı, 8MP ultra geniş açılı, 2MP makro, 2MP derinlik algılayıcı sensör
 • Batarya: 4.500mAh, 50W hızlı şarj
 • Boyutlar: 160,6 x 73,9 x 8,1 mm
 • Ağırlık: 176 gram
 • İşletim Sistemi: Android 11 tabanlı Realme UI 2.0
 • Renkler: Infinite Blue, Infinite Black, Punk Black, Illuminating Yellow

İşte Realme 8 Pro Fiyatı:

 • 6GB RAM + 128GB dahili depolama: $248
 • 8GB RAM + 128GB dahili depolama: $275

Kaynak


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir