Marka tescil nasıl yapılır?

Marka tescil nasıl yapılır?

İşletmenin mal ve hizmetlerini, diğer işletmelerden ayıran işaret marka olarak isimlendirilmektedir. Marka hakkını almak için ifade edilen süre için başvuru yapmak gerekir. Marka tescil süreci, marka haklarının kişi üzerine tesis edilmesi anlamına gelmektedir.

Birçok şey marka tescili olabilir. İsimler, sloganlar, işaretler, sayılar marka tescili olarak değerlendirilmektedir. Bazı kriterlere uygunluk şarttır. Burada en önemli nokta ise markanın ayırt edici olmasıdır. Marka Başvuru öncesinde gerekli olan sorgulama işlemlerinin yapılması için veri tabanı üzerinden gerekli olan kontroller sağlanır. Türk Patent ve Marka kurumu arama sonuçlarında genel anlamda benzer markaları vermez. Bu da yanlış marka müracaatlarına neden olur.

Sistem patent şirketi bu noktada sizlere yardımcı olarak en uygun hizmeti sağlar. Marka sorgulama veri tabanını uzman yazılımcılar ile geliştirmiş olduğu yazılımını sizler sunar. Sistem Patent üzerinden tüm bu süreçleri yapmak söz konusudur.

Marka tescili nerede yapılır?

Marka tescil işlemleri Türk patent Marka kurumu altında yapılmaktadır. Kuruma kayıtlı olan vekiller aracılığı ile de yapılması söz konusudur. Tescil süreci araştırma, bilgi ve takip gerektirir. 1 sene tescil süresi devam edebilir. Başvuru yapılması itibari ile süreç başlar. Şekli şartların yerine getirilmesi halinde, başvuru sahibi ya da vekilinin resmi imzanın kontrolü sonrasında süreç devam eder. Sistem patent tüm bu noktalarda sizlere yardımcı olarak çözüm önerileri sunmaktadır. Daha fazla bilgi almak için: sistempatent.com.tr bağlantısını şimdi ziyaret edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir