Leksan Etiket Kullanım Alanları

Leksan Etiket Kullanım Alanları

Genel anlamda serigafi baskı tekniği ile elde edilen metal etiket, asit indirme gibi yüzey işlemleri uygulanarak yüzeylerde biçimlendirme yapılan metallerden oluşturulur. Metalin herhangi bir çeşidi ile yapılabilen metal etiket, dayanıklılığı ile yaygın bir biçimde tercih ediliyor.

Yapısal bakımdan yüksek ısıya dayanıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken leksan etiketler, endüstriyel ortamlarda kendilerine has bazı kimyasal, fiziksel ve mekanik aşındırmalar yapabilir. Bu gibi durumlarda endüstriyel ortamlara uyum sağlaması için ortaya bir etiket ihtiyacı doğar. Bu bağlamda metal etiketin bu denli sık tercih edilmesinin de en büyük sebebi dayanıklılığı ve çeşitliliğidir. Marka ve logo gibi önemli işaretlere de metal etiket uzun süre bir koruma sağlar. Sert yüzey veya yüksek boya tutuculuk nitelikleri ile bilinen metal etiketler, yüksek kaliteyle üretilmesiyle de tercih ediliyor.

Pek çok metal etiket istenen şekil ve renkte tasarlanabilir. Delikli ya da deliksiz biçimde üretilebilen metal etiket, düz ya özel kesimli modelleri ile uygun fiyatlara sahiptir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir