Kombi Basıncının 3 Bar Üstüne Çıkması Normal Mi?

Kombi Basıncının 3 Bar Üstüne Çıkması Normal Mi?

Modern çağın yaşam standartlarını yükselten ve her eve pratiklik getiren en temel teknolojilerinin başında kombiler geliyor. Eski usuldeki yakıt ve ısıtma sistemlerine göre çok daha tasarruflu ve çok daha pratik olan kombiler, aynı zamanda da oldukça hijyeniktir. Getirdiği bu özellikleri dolayısıyla son derece yaygın olarak kullanılan kombilerde, kullanıma bağlı olarak çeşitli arızalanmalarda meydana gelebiliyor. Özellikle bu cihazların en temel faktörlerinden birisi olan basınç seviyesi en fazla sorun oluşturan durumlardan birisidir. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimizde de kombilerle ilgili olarak basınç seviyesinin yükselmesi şikayetiyle çok sık karşılaşmaktayız.

Kombi Su Basıncı Neden 3 Bar Olur?

Kombilerin temel çalışma prensipleri gereğince güvenli kullanım kriterleri belirlenmiştir. Bu doğrultuda kombinin su basınç seviyesinin teknik analizler sonucunda güvenli değer aralığı olarak belirlenmiş olan seviyede olması çok önemlidir. Eğer kombinizin su basınç seviyesi bu güvenli basınç değeri aralığının üstüne çıktıysa, kombinizde yüksek su basıncı sorunu söz konusudur. Kombinizin su basınç seviyesinin 3 bar ve üzerine çıkması çok ciddi güvenlik risklerine neden olur. Kombinizin su basınç seviyesinin 3 bar seviyesine çıkması durumunda cihazda su kaçağı başta olmak üzere çok ciddi teknik arızaların tetiklenmesi söz konusu olur. Kullanımının güvenli olmaktan çıkmasına neden olabilecek böyle bir durumda profesyonel Kurtköy Arçelik Servisi hizmetlerimizden destek almalısınız.

Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür?

Kombinizin su basınç seviyesi teknik analizler kapsamında temel olarak 1.5 bar ile 2 bar aralığında belirlenmiştir. Dolayısıyla kombinizin su basınç seviyesi 3 bar olduğunda, basınç seviyesi yükselmesi oldukça ciddi bir seviyeye ulaşmış anlamına gelir. Hem kombinizin bileşenleri hem de sizin için ciddi güvenlik riskleri oluşturan 3 bar basınç seviyesine karşı gerekli olan müdahalelerin en hızlı şekilde yerine getirilmesi gereklidir. Kombinizin su basınç seviyesini düşürmek için su tahliye hortumu, ana su tahliye vanası ve peteklerdeki müşürler aracılığıyla su tahliyesi sağlamalısınız. Çünkü yüksek basınç, kombinizde ve sistemde çok fazla su olmasından dolayı meydana gelir. Su tahliyesiyle su basıncınızı düşürebilirsiniz. Ancak su basıncınız sürekli 3 bar seviyesine çıkıyorsa buna neden olan teknik bir sorun söz konusudur ki, tespiti için Ataşehir Baymak Kombi Servisi uzman teknikerlerimizce gerekli kontrollerin yapılması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir