Huawei P30 ve P30 Pro Modeli Aralık 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor

Huawei P30 ve P30 Pro Modeli Aralık 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor

  • admin
  • 7 Nisan 2021
  • 0 comments

Huawei, Aralık ayı EMUI güvenlik güncellemesini bir dizi yeni özellik ile birlikte farklı akıllı telefon modellerine ulaştırıyor. Huawei P30 ve Huawei P30 Pro modeli de bu güncellemeyi alan modellerden ikisi konumunda. Bu güncelleme esas olarak, sistem güvenliğini iyileştirmek için Aralık 2020’de yayınlanan en son Android güvenlik yamalarını yükler.

Yeni güvenlik güncellemesi ile birlikte Aralık 2020’de yayınlanan güvenlik yamaları cihaza gelmektedir. Bu yeni Aralık 2020 güvenlik güncellemesi, Huawei’nin akıllı telefon modelini güvenlik açıklarına karşı daha da korunaklı hale getirmektedir.

Yeni yamada 1 kritik ve 11 yüksek seviye güvenlik sorunu düzeltilmektedir. Aynı zamanda çeşitli hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı özellikler konusunda da çeşitli iyileştirmeler bu güncellemede Huawei P30 ve Huawei P30 Pro cihazlarına sunulmaktadır.

Huawei Aralık 2020 güvenlik güncellemesi EMUI 10.1.0.194 sürüm numarası ile kullanıcılara gönderilmektedir. Bu güncellemenin dosya boyutu ise 139MB olarak belirtilmektedir.

Huawei, yeni EMUI güncellemesini ülkeye ve bölgelere göre farklı dosya boyutlarında gönderebilmektedir. Bu yüzden size gelen güncellemenin boyutu farklı olabilir. Aynı zamanda güncelleme toplu halde yayınlandığından dolayı sizin cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir.

Huawei P30 ve P30 Pro Modelleri İçin Aralık 2020 Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu güncellemeyi yapabilmeniz için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri bölümüne girmek. İkincisi ise HiCare uygulaması üzerinden bu güncellemeyi kurmak.

İlk yöntemden bahsetmek gerekirse. İlk önce cihaz ayarları ve buradan sistem güncellemeleri sekmesine giriyorsunuz. Ardından yazılım güncellemelerine girip “güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklıyorsunuz ve burada güncelleme var ise güncelliyorsunuz.

İkinci yöntemde ise HiCare destek uygulamasını açıyorsunuz. Buradan hizmetler sekmesine girip güncelleme bölümüne tıklıyorsunuz. Yine burada da “güncellemeleri kontrol et” seçeneğini seçiyorsunuz. Eğer güncelle var ise onaylayıp buradan yeni güncellemeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

“Huawei P30 ve P30 Pro Modeli Aralık 2020 EMUI Güvenlik Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir