Huawei, Ekrana Gömülü Kameraya Sahip Akıllı Telefon Patenti Aldı

Huawei, Ekrana Gömülü Kameraya Sahip Akıllı Telefon Patenti Aldı

Akıllı telefon üreticilerinin şimdiki hedefi ekrana gömülü kameraya sahip modeller piyasaya sürmektir. Geçtiğimiz yıllarda kalın çerçeveli tasarımların yerini çentikli tasarımların aldığını gördük. Sonrasında ise çentikli tasarımının yerine kamera deliğine sahip ekranlar tanıtıldı.

Pop-up kameraları da görsek de şimdiki hedef ekran altına gömülü kameralar olabilir. Huawei bu tasarım anlayışına sahip bir akıllı telefon patenti almış durumda. Şirket bu patent başvurusunu hızlı bir şekilde nihai cihaza dönüştürebilirse ekrana gömülü kameralı ilk telefonu piyasaya süren marka olabilir.

Çinli teknoloji devi, Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yaptığı paten sonucu ekrana gömülü kamera ile ilgili iki adet patent aldı. Bu patentlerde henüz tanıtılmamış olan cihazlara dair 7 adet görsel bulunuyor. Her iki patent birbirinin neredeyse aynısı sadece arka kamera kurulumunun tasarımında farklılıklar görüyoruz.

İlk patent görüntüsünde Huawei’nin amiral gemisi P serisine benzer olarak yerleştirilmiş dikey ve üçlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. İkinci görselde ise Huawei’nin Mate serisine benzer dairesel hatlı bir arka kamera kurulumu bulunuyor. Bu dairesel kamera modülünde ise dört adet kamera sensörü yer alıyor.

Kamera kurulumu noktasındaki farklılıkları bir kenara bırakırsak iki cihazın da diğer detayları birbirinin aynısı gözükmektedir. Çerçeveleri neredeyse ortadan kaldıran tasarımda cihazın ekranları ise yanlardan kavisli olarak karşımıza çıkıyor. Ön tarafta hiçbir kamera deliği veya çentiği olmaması da özçekim kamerasının ekran altına gömülü olarak geleceğine işaret ediyor.

“Huawei, Ekrana Gömülü Kameraya Sahip Akıllı Telefon Patenti Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir