Elektronik Sigara Nedir? – Özellikleri Nelerdir?

Elektronik Sigara Nedir? – Özellikleri Nelerdir?

Elektronik sigara, son yılların en çok ön plana çıkan ve hakkında çok fazla yorum yapılan tütün ürünlerinin başında gelmektedir. E sigara olarak da bilinen bu ürün, nikotin ihtiyacının karşılanması bakımından önemli bir rol oynamaktadır. Son yılların en popüler cihazlarından olan bu sigara çeşidinin kendine has bazı kullanım şekilleri bulunmaktadır.

E – sigara, günümüzde farklı markalar tarafından üretilen ve sıkça kullanılan bir teknolojidir. Bu teknoloji, her geçen gün biraz daha gelişmekte ve pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yazıda da e – sigaranın özellikleri hakkında detaylar bulunmaktadır.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara likit bir maddenin içerdiği nikotinin vücuda verilmesi ile işlevsellik kazanmaktadır. Bunun için de likit maddeyi muhafaza edecek ve buhar haline getirecek bir cihaza ihtiyaç duyulur. Bu cihaz da bazı sigara markalarının bünyesinde piyasaya sürülmektedir. Fakat bu sigara markaları da alışılagelmiş sigara markalarından daha farklıdır. Zaten e – sigaranın da normal sigaraya oranla pek çok farklı noktası bulunmaktadır.

E – Sigaranın Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Elektronik sigara, bazı özellikleri ile tanınması ve buna göre kullanılması gereken bir üründür. Kendine özel bir cihaza sahip olan bu sigaranın kullanım şekli de normal tütün ürünlerine kıyasala daha farklı ve komplekstir. Bu yüzden e – sigara kullanacak olan kişilerin kullanım detaylarına göz atması gerekir.

1-      Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

E – sigaranın kullanım şekli tercih edilen cihaza göre de farklılık göstermektedir. Buna göre sigara kullanımında bilinmesi gereken en önemli özellik cihazın pille ya da şarj ile çalışıp çalışmadığıdır. Bu cihaza yerleştirilen farklı bir bölme içine de nikotin ya da aroma içeren likit madde konulur. Bu maddenin ısı ile buharlaşması sonucu da sigara içilebilir hale gelmektedir.

2-      E – Sigara Markaları ve Çeşitleri

Smok elektronik sigaramarkasının yanında tercih edilebilen daha pek çok kaliteli marka bulunmaktadır. Bu markalara da örnek olarak Juul, Voopoo, Vaporesso ve Geekvape gibi markaları smok.net de bulabilirsiniz. Bu markaların kendi bünyelerinde piyasaya sürdüğü farklı aromalarda likit nikotin içeren maddeler de bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir