Bu Telefondaki Parmak İzi Okuyucu Oldukça Garip Bir Yerde Bulunuyor

Bu Telefondaki Parmak İzi Okuyucu Oldukça Garip Bir Yerde Bulunuyor

Parmak izi okuyucu modülleri şimdiye akıllı telefonlarda çeşitli pozisyonlarda yer aldı. İlk olarak ana ekran tuşuna entegre edilmiş tarayıcılar sonrasında arka bölüme geçiş yaptı. Daha sonrasında hem ekran altına entegre edilen optik tarayıcıları gördük hem de yan tarafta güç butonuna entegre edilen tarayıcılar gördük. Ancak şimdi TENAA’da ortaya çıkan bir telefondaki parmak izi okuyucu oldukça garip yerde konumlandırılmış durumda.

Çinli bir akıllı telefon üretici olan DOOV tarafından geliştirilen bu cihaz 20200519 model numarasına sahip ve oldukça değişik bir parmak izi yerleşimine sahip. Daha önceden kamera modülün altına yerleştirilmiş ve cihazın arkasına ortalanmış parmak izi sensörleri gördük. Ancak DOOV’ın bu modelinde üst köşede yer alan arka kamera modülünün alt bölümünde bir fiziksel parmak izi tarayıcı yerleştirilmiş durumdadır.

Bu modeldeki kamera kurulumunun Samsung’un Galaxy S20 Ultra modelindekine benzer olduğunu belirtebiliriz. Ancak aradaki fark elbette DOOV’un cihazındaki fiziksel parmak izi okuyucunun konumu. Üçlü arka kameralar ile birlikte dikdörtgen modülde kare bir parmak izi okuyucusuna ev sahipliği yapan ilk model karşımızda.

Parmak izi okuyucusunun konumu kesinlikle olağandışı olsa da büyük ellere ve uzun parmaklara sahip olan kişiler bu tarayıcıya ulaşabilir. Ancak küçük elli kişiler için bu konuma ulaşmak oldukça zor olmalıdır. Bunun nedeni ise cihazın gayet büyük bir boyuta sahip olmasıdır. DOOV’un bu modeli 7,12 inç boyutunda devasa bir ekran ile birlikte karşımıza çıkıyor.

1080 x 2244 piksel çözünürlükte ekrana sahip olan cihazın ekranında kamera için su damlası çentiği yer alıyor. Bunun dışında cihazda 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı bulunuyor. 6.000mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak olan cihazda yine garip bir durum daha göze çarpıyor. 2020 yılında piyasaya sürülen cihazda ilginç bir şekilde Android 10 yerine Android 7.1.1 Nougat sürümü ön yüklü olarak geliyor.

“Bu Telefondaki Parmak İzi Okuyucu Oldukça Garip Bir Yerde Bulunuyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir