AnTuTu, Aralık Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi geçtiğimiz ay için de “Aralık Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonları” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste, 1 Aralık ve 31 Aralık arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Kasım ayı için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Aralık ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede geçen ayın birincisi aynı şekilde duruyor. Bu ay listenin en tepesinde, yani ilk sırada Huawei’nin Mate 40 Pro modeli yer alıyor. Elde ettiği 657.784 puan ile zirvede olan Mate 40 Pro’nun ardından ise ikinci sırada 646.016 puan ile iQOO Neo3 modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla ROG Phone3, OPPO Find X2 Pro ve Galaxy Note20 Ultra 5G modelleri gelmektedir.

Aralık Ayının En İyi Üst Sınıf Akıllı Telefonları:

Bu modellerin ardından altıncı sırada OnePlus 8 Pro isimli model geliyor. Yedinci sırada Xiaomi’nin Mi 10T Pro 5G modeli yer alırken, sekizinci sırada ise Black Shark 3 modeli bulunuyor. Bu modellerden sonra ise dokuzuncu sırada Galaxy S20 FE 5G ve hemen ardından son sırada POCO F2 Pro modeli geliyor. Listeye genel olarak baktığımız zaman Qualcomm Snapdragon 865 Plus ve standart Snapdragon 865 yonga setleri dışında farklı bir işlemci kullanan tek modelin Mate 40 Pro olduğunu görmekteyiz.

Amiral gemisi modelleri performans listesinden farklı olarak orta sınıf modellerin listesinde daha farklı yonga setleri de görebiliyoruz. AnTuTu’nun Aralık ayı listesine göre orta sınıf modellerin lideri Honor 30 modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından Huawei Nova 7, Redmi 10X 5G ve Xiaomi Mi 10T Lite 5G modelleri sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine sırasıyla olmak üzere Redmi K30 5G ve Xiaomi Mi 10 Lite 5G modelleri bulunuyor.

Aralık Ayının En İyi Orta Sınıf Akıllı Telefonları:

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında Huawei ve Realme markalarının akıllı telefon modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Huawei Nova 7i yer alırken sekizinci sırada ise Realme 7 modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Redmi Note 8 Pro modeli gelirken, onuncu yani son sırada ise Helio G90T işlemcili Realme 6 modeli gelmektedir.

“AnTuTu, Aralık Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir