Tesla Türkiye’de İlk Mağazasını Zorlu Center’da Açıyor

Tesla Türkiye’de İlk Mağazasını Zorlu Center’da Açıyor

  • admin
  • 5 Kasım 2020
  • 0 comments

Tesla Türkiye operasyonunu şekillendiriyor. Elon Musk 2018’in sonları itibariyle elektrikli otomobillerin Türkiye pazarına sunulacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra şirket Türkiye’deki faaliyetleri için ilk iş ilanını yayınladı. Hazırlıklara devam eden şirketin Türkiye için verdiği yeni pozisyonlar için iş ilanları yayınladı ve bu yayınla birlikte şirketin Türkiye’deki mağazasının yeri belli oldu.

 

tesla-koltuk-ısıtması

Otopark.com sitesinde Batuhan Karaların yayınladığı habere göre, Tesla’nın Türkiye’de ilk mağazası İstanbul’da olan Zorlu Center olacak. Şirketin internet sitesinde mağaza için müdür, satış danışmanı ve ürün uzmanı pozisyonlarında iş ilanları bulunuyor.

Satış Sonrası Servis İçin Tesla Güçlerini Otomol İle Birleştiriyor

Satış sonrasında servis konusunda Tesla güçlerini Bakırköy’de bulunan Otomol Otomotiv ile birleştiriyor. Tesla’nın Türkiye mağazası açılmasıyla birlikte servis hizmetinin’de aynı anda verileceği planlanıyor.

Tesla Türkiye operasyonu çerçevesinde ülke genelinde Supercharger elektrikli otomobil şarj istasyonları da açmayı planlıyor. İstasyonların 10 farklı noktada hizmete açılacağı Elon Musk tarafından bildirilmişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.