MIUI 12 Arayüzü, Ses Düzeyi Karıştırıcısı Özelliğine Kavuşuyor

MIUI 12 Arayüzü, Ses Düzeyi Karıştırıcısı Özelliğine Kavuşuyor

Xiaomi, birkaç ay önce özelleştirilmiş Android arayüzü olan MIUI 12 sürümünü tanıttı. MIUI 12, Xiaomi ve Redmi kullanıcılarına gizlilik, güvenlik ve hız konusunda birçok yeni özellik sundu. Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu sefer de Windows’un ses düzeyi karıştırıcısına benzer bir özelliği MIUI 12’ye getirmeye hazırlanıyor.

Windows kullanıcılarının sıklıkla kullandığı ve çok işe yarayan bu özellik, mobil cihazlara gelerek yine aynı işlevleri gerçekleştirecektir. Xiaomi şu anda farklı uygulamalar için farklı şekilde ses seviyesini ayarlamanıza olanak tanıtan Sound Assistant özelliğini test ediyor.

Bu özellik sadece farklı uygulamalarda farklı ses düzeyi ayarlamak ile kalmıyor ayrıca farklı uygulamaların aynı anda ses çalmasına da olanak tanıyor. Bu sayede mobil cihazlarda PC deneyimini daha yakın bir şekilde yaşayabilmemizi sağlıyor. Bu da birçok Android kullanıcısının hoşuna gidecek bir durum gibi gözüküyor.

Şu anda Çin’deki Çin ROM’u kullanan cihazlara beta olarak sunulan bu özellik, Ayarlar > Ses ve Titreşim > Ses Yardımcısı yoluyla etkinleştirilebiliyor. Bu ayar yolunu izlediğiniz zaman “Birden fazla uygulamada medya sesini ayarla” seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. İsterseniz “Birden çok ses kaynağı” seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz.

Yeni ses asistanı, sosyal medyada gezinirken arka planda çalan müziği sadece o uygulama için kısmanızı sağlayarak sosyal medyadaki video izleme deneyimizi de artıracaktır. Xiaomi, “Sound Assistant” özelliğini Çin’deli MIUI 12 Beta sürümlerinde test edecek ve bir sorun yaşanmazsa kararlı sürüme bu özelliği ekleyecektir. Ardından ise Global sürümlere gönderilmesini bekleyebiliriz.

“MIUI 12 Arayüzü, Ses Düzeyi Karıştırıcısı Özelliğine Kavuşuyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir